Vítejte ve WIBE shopu

Otázky a odpovědi

Otázky

GSM alarmy
Bezdrátové alarmy
Pir detektory/cidla
Magnetické detektory
Sirény
Detektory plynu
Alarmy s napojením na pevnou linku

Odpovědi

Alarm nefunguje co s tím?

Nejčastější chybou nefunkčnosti alarmu je sim karta, kterou zákazník musí po koupi aktivovat vymazat pin a hlavně musí odstranit z karty všechny uložená čísla a SMS zprávy.

Fungují GSM alarmy se všemi operátory?

Ano alarmy spolupracují s jakoukoliv aktivní sim kartou od všech operátorů na které lze odesílat SMS a volat.

Jak dlouhá je záruka na ústředny a detektory?

Záruka na všechno zboží v eshopu je 24 měsíců.

Jak dlouho vydrží baterie v bezdrátovém čidle?

Baterie v PIR čidlech vydrží zhruba 1-2 roky je to, ale podmíněno umístěním čidla. Pokud umístíte čidlo ve velmi hojně navštěvované místnosti tím myslíme provozovnu obchodu vstupní haly v hotelech a další musíte počítat se sníženou dobou výdrže na baterie. Dále se baterie vybíjejí více také v garážích, kůlnách a jiných místech kde je teplota pod bodem mrazu. 

Jak funguje GSM alarm?

Mozkem všeho je ústředna, která obsahuje zabudovaný GSM modul, jenž pak vytáčí poplach či posílá SMS: K ústředně jsou bezdrátově či drátově připojené jednotlivé detektory (čidla), jenž střeží chráněný prostor, jako jsou např. bezdrátová PIR čidla (reagují na změnu teploty ve střeženém prostoru), bezdrátové magnetické kontakty, detektory rozbití skla a pod. V případě aktivace nějakého detektoru, dojde k bezdrátovému odeslání poplachového signálu ústředně a ta na základě nastavených hodnot vyhodnotí, zda se jedná o poplachový stav či nikoli. K ovládání ústředny, tj. především pro její aktivaci a deaktivaci se používají bezdrátové klíčenky nebo bezdrátové klávesnice. Navíc lze k ústředně ještě připojit sirény pro zvukové zdůraznění narušeného prostoru např. sousedům. 

Jak fungují magnetické detektory?

Magnetické detektory se vždy skládají ze dvou kusů a fungují na bázi magnetického pole. Pokud se tyto dva díly magnetického senzoru od sebe odpojí ústředna detekuje otevření dveří a ihned vyvolá alarm. 

Lze použít alarm i bez telefoní linky či GSM karty?

Ano lze, alarmy nejsou vázány na provoz telefonní či GSM sítě. Alarm můžete tedy nainstalovat i když Vám chybí SIM karta či nejste napojeni na pevnou linku.

Vyvolává alarm falešné poplachy?

Alarmy prakticky nevyvolávají falešné poplachy toto procento je velmi mizivé 0,001% pokud se i tak stane lze uplatnit závadu v záruční lhůtě.

[profiler]
Memory usage: real: 25690112, emalloc: 25182808
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem